top of page

Campervan Gecelik Otopark

Birçok karavan gezgini, esneklik, bütçe oluşturma veya daha fazla özgürlük için kamp alanı dışında geceleme seçenekleri arar. Bu iki seçenek bırakır; vahşi kamp ve geceleme. Her ikisini de size özetleyeceğiz ve Birleşik Krallık ve Avrupa genelinde gecelik park seçeneklerini bulmanıza yardımcı olacağız. Öyleyse, bir kamp alanına sınırlı kalmadan karavanla seyahat etmenin nihai özgürlüğünün nasıl tadını çıkarabileceğinizi keşfetmek için okumaya devam edin.


Gece kamp aracında park etme kuralları nelerdir?

Bir gecede park etmekle ilgili hatırlanması gereken en önemli şey, her yere park edilmesine izin verilmemesidir. Asla bir yerde kalabileceğinizi varsaymayın, çünkü bu kızgın bir görevli tarafından sabah 4'te uyandırılmanıza neden olabilir. İkincisi, bir yere park edebilmeniz, bütün gece kalabileceğiniz anlamına gelmez! Kamp aracında bir gece park etmek zordur, ancak neyse ki bunu kolaylaştırmaya yardımcı olacak birçok web sitesi ve uygulama var!


Gece park etmek, vahşi kamptan nasıl farklıdır?

Vahşi kamp, ​​kamp alanı olmayan bir yerde kamp yapmak anlamına gelir. Bu, karavanla veya karavanla yapılabilir ve genellikle daha doğada olmaya odaklanır. Vahşi kamp yapmak da genellikle yasaktır, ancak genellikle vahşi kamp görgü kurallarına uyarsanız sorun olmaz. Dikkat çekici değilsen, o zaman başın belada değil. Çoğu milli parkta, patikalardan ve turistik yerlerden uzak durmanız koşuluyla, genellikle vahşi kamp yapabilirsiniz. Vahşi kamp yapıp yapamayacağınız konusunda şüpheniz varsa, en yakın arazi sahibinden emin olmalarını isteyin. Çoğu zaman toprak sahipleri, sorduğunuz sürece kendi arazilerinde kalmanıza aldırmazlar! Öğrenin İngiltere'de vahşi kamp hakkında daha fazla bilgi .

Comments


bottom of page