top of page

Doğru Kamp Alanını Seçin

Bir karavanla çadırda olduğundan daha fazla esnekliğe sahip olsanız da, kamp alanınızı seçerken dikkatli olmanız yine de önemlidir. Birincisi, sadece gece yatmanıza izin verilen kamplar yapın. Bu öncelikle yerel yönetmeliklere ve park kurallarına bağlıdır, bu nedenle yola çıkmadan önce araştırma yapın.


Doğru Kamp Alanını Seçin
Doğru Kamp Alanını Seçin

Araştırmalarınız aradıktan sonra birkaç şeyi aklınızda bulundurun. Bir konaklama noktası bulmak isteyeceksiniz. Doğru yer sizin karavanınızın bir tarafına çarparak uyanmaktan veya battaniyelerinizin yataktan kaymasını engelleyecektir. Ayrıca, geceleri sizi ayakta tutabilecek ve kesinlikle yıldızlara bakmanızı engelleyebilecek kamp alanı ışıklarından uzak durmaya çalışın. Mümkünse, kamp alanının sunduğu en iyi şeyleri sergileyen bir yer seçmeye çalışın. Plajdaysa, okyanus manzarasını yakalayın. Dağlarda iseniz, manzarayı arayın.


Kamp alanları çok sayıda farklı şekil ve boyuta sahip olma eğilimindedir, bu nedenle karavanınıza uygun bir yer bulmak için biraz dolaşmaktan korkmayın. Bazı milli park web siteleri, önceden rezervasyon yaparken doğru bir seçim yapabilmeniz için kamp alanı web sitelerinin fotoğraflarını ve yorumları incelemenize olanak sunar.

Comments


bottom of page